Indoraptor

15. července 2017 v 21:14 | Ursidae89 |  Jurský park/svět

Režisér Bayona a (zřejmě) čelisti indoraptora (www.jurassicoutpost.com)

Hybridizace dinosaurů má v JP/JW univerzu mnohem starší historii, než si většina lidí uvědomuje. V minulosti se objevily některé hračky, které kombinovaly tělesné znaky odlišných živočichů. Šlo například o tanakondu (tanystrofeus+anakonda), ankyloranodona (Ankylosaurus+Pteranodon) a v neposlední řadě i ultimasaura, který kombinoval znaky mnoha dobře známých dinosauřích rodů. Dokonce měl po premiéře prvního JP vzniknout animovaný seriál, kde měly hrát nemalou roli právě hybridní druhy. Stevenu Spielbergovi nicméně tato idea zřejmě přišla infantilní, takže její realizaci odmítnul. Hybridní druhy se také objevily v jednom z prequelových komiksů a hráč může křížit dinosaury také v Jurassic world: the game.

Nyní čekáme na druhý Jurský svět a musí nám být naprosto jasné, že po náznacích v prvním filmu se zde hybridi objeví ve větší míře. V řadě prvé zde máme indomina a Hoskins hovořil o dalším vojenském využití dinosaurů. Schopnosti indomina rexe, jen znatelně menší..

Jistou shodou okolností se na internetu objevily informace, které s touto tématikou souhlasí. Frank Marshall oznámil jméno nového výtvoru. Indoraptor. Jméno naznačuje převážně raptoří DNA v genomu tohoto výtvoru a přitom přímo odkazuje na jméno antagonisty z prvního filmu. Dané informace byly z internetu staženy a k události evidentně došlo nedorozuměním. Marshall komentoval událost, kdy byl před třemi roky natáčen útěk indomina, ten byl ale v jeho komentáři zaměnen za indoraptora. Je otázkou, zda-li jméno zůstáva a nebo bude vytvořeno nové. Změna proběhla v minulosti u indomina, který se měl nazývat Diabolus a nebo Malusaurus. Zvláštně první jméno evokuje nějakého mýtického démona, přičemž tvůrci si vždy přáli poměrně reálně působící zvířata a ne monstra.

Domnívám se, že jméno Indoraptor je výhledově definitivní, neboť se na něj již vztahuje copyright a jen těžko by se hledalo jméno, které by souviselo s indominem a zároveň bylo tak zvučné. Indoraptor bude patrně větší než původní velociraptoři a doufám, že bude lovit v organizovaných smečkách. V předchozích dílech se vyskytovali hlavně osamělí superpredátoři a skupiny menších dravců. Představte si ale smečku středně velkých dravců, to by bylo zase něco úplně jiného, taková destruktivní síla utržená ze řetězu... Na internetu se objevil snímek čelistí, které jsou podobné těm I. rexovým. Jen menší a s drobnějšími zuby. Při pohledu na snímek jsem si vybavil podobu naklonovaných prehistorických krokodýlů z filmů Dinocroc a Supergator, podoba je skutečně enormní. Tvrdí se, že by se indoraptoři ve filmu měli objevit na území Velké Británie, kde se bude nacházet jakási základna. Údajně se mají dovnitř prokousat zamřížovanými okny na její střeše, což by odpovídalo knižní předloze prvního filmu, kde se takto raptoři dostávali do hotelu. Lze se domnívat že dojde k jejich střetu s přeživší Blue a doufám že zde dostatek prostoru dostane i kamufláž. I ona má v knižních předlohách jistou roli - viz. mládě divokého raptora a karnotauři v pokračování. Indoraptora lze zřejmě do jisté míry chápat jako ekvivalent dinosauřích hybridů ze zavrženého scénáře Jurského parku IV, kde měla být dokonce míchána dna psů, lidí a velociraptorů.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dinosaurss dinosaurss | Web | 16. července 2017 v 19:59 | Reagovat

Spojení Ankylosaurus + Pteranodon muselo být skutečně velmi nezvyklé a pozoruhodné.. Taktéž doufám, že bude Indoraptor lovit ve smečkách.. :-)..Opravdu zajímavé počtení..

2 Alfaraptor Alfaraptor | Web | 17. července 2017 v 19:40 | Reagovat

Jsem zvědavý, kam to bude směřovat. Zajímalo by mě, co je pravdy na tom, že Spinosaurus byl dost možná prvním Wuovým pokusem stvořit dinosauřího hybrida, jak zřejmě naznačuje poznámka na stránce Masrani Global. Jinak nemyslíš si, že by právě ten zvláštní dinosaurus, který byl vyfotografovaný ve vitríně mohl být právě Indoraptor?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama