Jurassic World II - novinky

10. července 2017 v 18:11 | Ursidae89 |  Jurský park/svět

Jurassic world: Fallen kingdom (www.superherohype.com)

Jak jistě mnozí z vás ví, tak právě probíhalo natáčení pokračování filmu Jurský svět. Nejdříve práce začaly v Anglii a právě nyní byly dokončeny v exteriérech na Havaji. Celý aktuální název zní "Jurassic world: Fallen kingdom", tedy padlé království a nebo království v troskách. To celé může být do jisté míry chápáno i jako parafráze názvu Ztracený svět, podrobnější vysvětlení dalších souvislostí níže. Podtitulek je "Life finds a way", což byla známá proklamace Iana Malcolma v prvním filmu. A právě on se objeví i zde. Setkáme se zde jak s některými protagonisty z první trilogie, tak i s novými (Claire, Owen) a staronovým (Wu)..

Chtěl bych uklidnit všechny, kteří viděli fotky dinosaurů na internetu. Nebyly to žádné animatroniky, šlo pouze o makety dinosaurů, které budou v průběhu post-produkce nahrazeny počítačovými efekty. Jejich účelem je usnadnění práce hercům, kteří tak dokonaleji navážou kontakt s prostředím a lépe vědí, jak reagovat. Šlo o ležícího triceratopse, záda stegosaura, dinosaura z příbuzenstva pachycefalosaura, dilofosaura (ano!) A tyranosaura uzavřeného v transportní kleci. V neposlední řadě byl členem produkčního týmu zveřejněn snímek nového teropoda. Může jít o metriakantosaura a nebo nového hybrida. Mimochodem se ve filmu zřejmě objeví i replika vozu typu Ford Explorer z prvního filmu.

Podle produkčních snímků usuzuji, že navštívíme lokality známé z předchozího filmu, například kolonádu poblíž mosasauří laguny. Objevily se fotky těžké techniky, která je patrně určena pro převoz dinosaurů. V případě Jurského světa šlo o moderní převyprávění původního Jurského parku z roku 1993. A zde bude evidentně probíhat převyprávění prvního pokračování z roku 1997. Je tu v náznacích vše. Návrat na ostrov, kde došlo k debaklu zábavního parku a snaha o odchyt přeživších dinosaurů. Samozřejmě to nebude doslovné a film bude obsahovat nové prvky. Kupříklad zde máme onu mnoha lidmi zatracovanou militarizaci dinosaurů, která se začala odvíjet hned v prvním filmu.

Podle fotek se domnívám, že na Nublaru se probudí k životu zdejší vulkán, některé sektory exteriéru byly uměle zakuřovány a vytvářela se iluze požáru, což bude pro celé univerzum naprosto nový faktor. Zdejší sopka je díky rozšířenému kánonu znamenitelně doložitelná a její existenci si lze snadno obhájit. Je zmíněna v knižní předloze, objevuje se na oficiálních mapkách, je v obou hrách firmy Ludia a lidé z Telltale games nás ve své hře zavedli přímo do samého srdce zdejší geotermální elektrárny. Celá akce na Nublaru bude evidentně mít tedy velice dramatický podkres, v němž se projeví jedny z nejdestruktivnějších sil přírody.

Ve filmu bude rovněž probíhat konfrontace mezi lidmi v ponorce/ponorkách a gigantickým mořským plazem. Nebudu však tvrdit, že půjde přímo o mosasaura z prvního Jurského světa, jehož laguna byla uzavřena ve vnitrozemí ostrova a bez přímé návaznosti na okolní moře, pokud se nemýlím.. Možná by mohlo jít spíše o něco "pliosauridnějšího". Možnost útoku dlouhokrkého plesiosaura na ponorku zcela vylučuji. Možná by mohl ponorku posádky obtěžovat bušením hlavou na její vnější plášť. Vyklepávat morseovkou expresivní výrazivo a tak.. Toť vše.. Vývoj situace si můžeme zhruba odvodit podle snímku, na němž je Owen společně s Claire vyplaven na pláži.

Já mám osobně z dosavadního vývoje velkou radost. Ve filmu se dokonce objeví dva moji oblíbení herci, u kterých jsem vždy doufal, že by se mohli v těchto filmech objevit. Jde o borce Teda Levina, který hrál významnou roli v seriálu o Monkovi. Jméno druhého muže si bohužel nyní nevybavuji, nicméně však má jít o společníka Johna Hammonda. Tím bych ukončil svoji analýzu a rád bych oslovil právě vás.. Jaký je váš dosavadní dojem z vývoje filmu?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 dinosaurss dinosaurss | Web | 11. července 2017 v 0:33 | Reagovat

Fallen kingdom je skvělý název pro JW II, rozhodně hned na první pohled zaujme .... a moc se mi taktéž líbí podtitulek "Life finds a way"..
Jsem rád za to spojení JP a JW, auta značky ford, dilophosaurus.. A to, že obsadili Iana Malcolma je vskutku báječné..
Zní to všechno skvěle, co dál dodat, rezolutně je na co se těšit!! :-)

2 Alfaraptor Alfaraptor | Web | 11. července 2017 v 12:02 | Reagovat

Neskutečně se na ten film těším a po tom, co jsem shlédl Bayonův poslední film, A Monster Calls, jsem přesvědčený o tom, že ten film svěřili do správných rukou. :-)

3 ztracene-svety ztracene-svety | E-mail | Web | 15. července 2017 v 23:26 | Reagovat

[1]: Zní to celé dost nostalgicky, takže jsem naprosto nadšen! Obzvláště na Malcolma jsem velice zvědav.. :-)

[2]: Je fajn, že v obou dosavadních JW dostali šanci poměrně neznámí režiséři. Domnívám se, že Fallen kingdom směřuje správným směrem! A monster calls budu muset ještě shlédnout :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama